خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

پروژه های آدام اوندرا در امریکا - ال کاپیتان

  پروژه های آدام اوندرا در امریکا  - ال کاپیتان

  "کمی شرمنده ام که تا کنون به یوسمیتی نرفته ام"؛ اما حالا "دانشگاهم تمام شده، لیسانس مدیریت بازرگانی را گرفته ام، آزادم و می توانم به یوسیمتی بروم"

  اینها حرفهای آدام اوندرا است. او قرار است یک ماه و نیم و شاید کمی بیشتر در دره یوسیمیی امریکا بماند تا پروژه هایش را در ال کاپیتان اجرا کند.

  پروژه های اوندرا در ال کاپیتان عبارتند از:

  1 – تلاش برای صعود مسیر نوز (Nose (VI 5.14 

  2 – تلاش برای صعود آنسایت و یک روزه مسیر سالاته  (Salathé (VI 5.13b 

  3 – تلاش برای صعود مسیر دان وال  (Dawn Wall (VI 5.14d 

  پارتنر او در صعود نوز Nose پدرش خواهد بود اما در صعودهای سالاته، و دان وال یک سنگنورد دیگر و البته هموطنش او را همراهی خواهد کرد.

  اوندرا در دنیای صعود یک اسپورت کار است. در صعودهای رقابتی یکی از مطرح ترین قهرمان جهان در لید و بولدرینگ است. در صعودهای اسپورت طبیعت، سنگنوردی بلامنازع است. اما تجربه دیواره نوردی او محدود می شود به چند طول طناب در آلپ و یک دیواره نه چندان مهم در ماداگاسکار. "تجربه ای در صعودهای سنتی ندارم...نمی دانم لاخ دست یا لاخ انگشتان یعنی چی اما امیدوارم یاد بگیرم".

  ال کاپیتان اما معروف ترین دیواره گرانیتی جهان است که هریک از مسیرهای آن بیش از 900 متر ارتفاع دارد. اوندرا که تا کنون نه دست و نه پا و نه انگشتانش در هیچ دیواره ای لاخ نشده و هرگز با گیره های کوچک انگشتی تیز دیواره ها سر و کار نداشته معلوم نیست که در ال کاپیتان چه خواهد کرد؟

  اوندرا، این سنگنورد محجوب برای پروژه هایش در ال کاپیتان هیچ گزافه گویی نمی کند. مغرور و جاه طلب نیست. خود ستایی و خودنمایی در کارش نیست. او می گوید من فقط می خواهم تلاش کنم.

  امیدواریم موفق شود!

  http://blackdiamondequipment.com/en


  این مطلب تا کنون 75 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : کاپیتان ,دیواره ,صعود ,اوندرا ,صعودهای ,پروژه ,برای صعود ,تلاش برای ,صعود مسیر ,پروژه هایش ,آدام اوندرا ,
  پروژه های آدام اوندرا در امریکا - ال کاپیتان

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر